Gorące krzesło w biznesie

W biznesie jedno jest pewne: lepiej uczyć się na cudzych błędach. Taka konkluzja towarzyszyła uczestnikom spotkania networkingowego, które odbyło się w sobotę, 18 września w Kuźni Społecznej. Oprócz startupów z drugiej edycji projektu, wzięli w nim udział doświadczeni przedsiębiorcy m.in. Sebastian Lech – właściciel firmy UratujemyTwojeDane.pl, Łukasz Bogdanowicz – właściciel PR Biznes, Iza Gajdamowicz – właścicielka olsztyńskiej restauracji Misa. W rozmowie z Michałem Bartoszewiczem, trenerem, opowiadali jakich błędów dzisiaj nie popełniliby w początkowym etapie rozwoju biznesu. Rozmowy dotyczyły głównie trzech obszarów: budowania zespołu, modelu biznesowego i gotowości na zmiany, które są jedyną stałą rzeczą na dynamicznym rynku.

Każdy z tych doświadczonych przedsiębiorców dzielił się własnym doświadczeniem, po to aby ci, którzy stawiają na rynku pierwsze kroki nie musieli wyważać otwartych drzwi – tłumaczy Michał.

Poprowadził też praktyczny warsztat „Jak stworzyć i prowadzić grupę mastermind, a dzięki niej rozwinąć swój biznes.

To rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają przedsiębiorcy – tłumaczy trener. – Polega na tworzeniu grup ludzi skupionych wokół podobnych biznesów, opartych na zaufaniu i wzajemnej pomocy. Wspólne burze mózgów pozwalają na wypracowanie innowacyjnych rozwiązań konkretnych problemów. Na „gorącym krześle” przedsiębiorca dzieli się swoim dylematem, grupa podpowiada rozwiązania i ustalany jest termin ich realizacji. To nie tylko zastrzyk motywacji, ale też mega przyśpieszenie w osiąganiu biznesowych celów.

Kolejne otwarte spotkanie networkingowe odbędzie się 9 listopada w Kuźni Społecznej.