Herbaty od Pani Jesień, czyli mieszanki najwyższej jakości

Zima to idealny czas na długie wieczory z aromatyczną herbatą. Wśród licznych ofert ciężko jest wybrać najlepszą, czyli zdrowy, smaczny i ekologiczny napar. Z pomocą przychodzi Marta Milewska, twórczyni marki Pani Jesień Naturalnie. Marta specjalizuje się w przygotowywaniu mieszanek z regionalnych ziół i owoców. W ramach projektu przygotowuje mieszanki poddane badaniom mikrobiologicznym, co daje pewność, że są to herbaty najwyższej jakości.

Polskie zioła, kwiaty i owoce to idealna baza do komponowania zdrowych i naturalnych mieszanek o różnych właściwościach. Czerwone płatki maku pomagają walczyć z chrypką. Czeremcha ma kojący wpływ na stany zapalne i zbawiennie działa na skórę, a liście malin mają właściwości rozkurczające na mięśnie gładkie jelit, macicy i naczyń krwionośnych. Te i wiele innych, równie prozdrowotnych składników, można znaleźć w herbatach przygotowywanych przez Martę.

— Większość ziół pochodzi z Warmii i Mazur — mówi Marta. — Wykorzystuję zarówno te znane, jak i nieco mniej popularne zioła oraz kwiaty i owoce. Często coś, co dla jednych jest zwykłym chwastem, dla innych jest prawdziwym bogactwem składników odżywczych. Działam w duchu zero waste. W mieszankach znajdują się składniki, które pochodzą z ekologicznych upraw — dodaje.

Marta postanowiła wziąć udział w projekcie za namową znajomych. Byli to inni przedsiębiorcy, którzy już znali program. Dzięki niemu mogli zyskać nowe spojrzenie na nową działalność, a chęć dojrzenia innej perspektywy zachęciła także Martę. W ramach projektu korzysta ona, tak jak i inni uczestnicy, z szeregu usług specjalistycznych. To m.in. usługi marketingowe, wsparcie prawnika czy doświadczonego managera inkubacji. Tak jak każdy startup Marta wybrała dedykowaną jej usługę specjalistyczną. W jej przypadku są to badania mikrobiologiczne, którym poddawane są mieszanki. Herbaty Pani Jesień zyskają odpowiednie certyfikaty, a dzięki temu staną się unikatowe w regionie. Takim działaniem nie mogą się pochwalić wszyscy twórcy mieszanek ziołowych i owocowych.

Kolejnym ważnym aspektem działalności marki jest działanie na rzecz środowiska. Marta dba o to, aby jej herbaty były pakowane w ekologiczne opakowania. Ci, którzy posiadają już jedno opakowanie albo przechowują mieszanki w innych pojemnikach, mogą kupić tylko wymienny wkład z zawartością. Co więcej, aby ograniczyć ślad węglowy, opakowania produkowane są w regionie.

Właściwości mieszanek, które tworzy Marta, są nie do przecenienia. Można je wykorzystać do poprawy zdrowia i utrzymania dobrego samopoczucia, a także stosować przy konkretnych dolegliwościach. Efekty pracy Pani Jesień w projekcie będzie można zobaczyć podczas oficjalnej prezentacji na Demo Day 14 marca w Kuźni Społecznej. Obecnie postępy uczestniczki można śledzić na jej social mediach oraz na powstałym w ramach projektu landing page (https://wspolpraca.pani-jesien-naturalnie.pl/).

Zdjęcia: Lidia Żulczyk