Jak w kilka minut oczarować inwestora?

Świetny produkt nie wystarczy, aby znaleźć inwestora. Konieczna jest jeszcze odpowiednia prezentacja – tylko jak ją przygotować? Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy trzeciej edycji projektu Speed Up Your Business podczas zamkniętego szkolenia “Elevator Pitch”.

Podstawą jest przyciągnięcie uwagi – klienta, inwestora czy też osób, na których zainteresowaniu zależy nam w konkretnej sytuacji. Kolejnym krokiem jest podtrzymanie ich zainteresowania. Następnym – wywołanie poczucia, że chcą mieć dany produkt, a finalnie namówienie ich do działania (zakupu). Tak w skrócie można opisać model AIDA (A – Attention, I – Interest, D – Desire, A – Action), który podczas szkolenia poznali uczestnicy projektu. Oprócz tego zapoznali się z elementami skutecznej prezentacji oferty, produktów oraz usług oraz skuteczne techniki sprzedażowe. 

Ta wiedza ma im pomóc podczas najważniejszego wydarzenia, czyli Demo Day (prezentacji przed Aniołami Biznesu), który odbędzie się 14 marca 2023 roku. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest jeszcze wiele czasu, to trzecia edycja projektu znajduje się już na półmetku! Startupy cały czas pracują nad swoimi pomysłami, które zaczynają mieć już bardzo realne kształty. Jednocześnie biorą udział w cyklicznych, zamkniętych warsztatach, podczas których zdobywają niezbędną dla młodych przedsiębiorców wiedzę.