Nowoczesna obsługa najmu

Zarządzanie najmem wiąże się z szeregiem problemów i niedogodności, które można łatwo rozwiązać. To m.in. rozliczanie dużej liczby przelewów czy stały kontakt z najemcami. Zespół aleNajem.pl wie, jak ułatwić życie właścicielom nieruchomości. 

aleNajem to jeden z beneficjentów trzeciej edycji projektu. Spółka urynkowia stworzony przez swój zespół i przetestowany w warunkach rynkowych  intuicyjny system automatyzujący czasochłonne powtarzające się procesy związane z wynajmem nieruchomości. Jest blisko klienta i doświadcza bolączek związanych z najmem, dzięki czemu może na nie skutecznie odpowiedzieć.

Automatyczne rozliczanie wynajmu nieruchomości, rozwiązywanie zgłoszeń od najemców online czy kontrola i kontrola rachunków i podatków. To tylko niektóre funkcjonalności  systemu webowego aleNajem.pl. Jego pomysłodawcy, czyli Magdalena i Michał Cygan, podkreślają, że można go określać jako “wszechogarniający”. System automatyzuje zadania  w pełnej księgowości na planie kont. Automatyzacja procesów zdejmuje z barków najmujących masę pracy. Jednocześnie uwalnia ich czas.

— Mamy szerokie doświadczenie związane z obsługą wynajmu nieruchomości. Znamy ten rynek od podszewki. Z czasem zaczęliśmy szukać rozwiązań, które usprawniły  nam  realizację zadań, jak rozliczanie wynajmu kilkudziesięciu nieruchomości każdego miesiąca. Z naszej wiedzy i potrzeby powstał system, którego używaliśmy na własne potrzeby i który obecnie doskonalimy, aby ułatwić życie wszystkim, którzy tego potrzebują w zakresie wynajmu  nieruchomości — wyjaśnia Michał.

System do zdalnego zarządzania nieruchomościami aleNajem to całkowicie autorskie rozwiązanie. Jego pierwszym użytkownikiem i testerem jest Magda. Jej praca jest ściśle związana z zarządzaniem wynajmem średnio sześćdziesięciu nieruchomości jednocześnie. Taka liczba lokali zdecydowanie wymaga odpowiednich rozwiązań, gwarantujących pełną kontrolę nad zobowiązaniami, płatnościami oraz  wszelkimi formalnościami, w tym również  pełną księgowością. Z kolei Michał jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości oraz pomysłodawcą systemu. W aleNajem pełni funkcję product managera. Kreuje i wdraża automatyzację procesów wynajmu nieruchomości.

System, który stworzył zespół, dedykowany jest właścicielom lokali mieszkalnych i użytkowych, budynków  wielolokalowych oraz nieruchomości komercyjnych. Korzystać z niego mogą także operatorzy obsługujący wynajem oraz spółki kapitałowe. 

— Lista korzyści dla użytkowników naszego systemu jest długa. Znajdują się na niej: oszczędność czasu, sprawna komunikacja pomiędzy najemcą i wynajmującym, dostępna pełna księgowość czy automatyzacja wielu procesów — wylicza Magda. — Poszczególne funkcje zawarte są w wybranych pakietach. Każdy może wybrać taki, który mu najbardziej odpowiada — dodaje.

Uczestnicy projektu podkreślają, że wraz z systemem użytkownicy zyskują całe ich doświadczenie. — aleNajem oparty jest na realnych problemach wynajmujących, które są nam doskonale znane —  stwierdza Michał.

Już niebawem efekty pracy zespołu aleNajem zostaną zaprezentowane podczas Demo Day. Wydarzenie odbędzie się 14 marca w Kuźni Społecznej w Olsztynie. Wstęp wolny!

Zapraszamy do zapoznania się z produktem na www.alenajem.pl.