Połowa projektu za nami!

Wraz z końcem września minęła połowa trzeciej edycji projektu. W tym czasie wiele się wydarzyło! Startupy prężnie pracują nad rozwinięciem swoich koncepcji. Korzystają przy tym ze wsparcia specjalistów, a efekty są zadowalające.

Projekt Speed Up Your Business to program, który pomaga przedsiębiorcom z Warmii i Mazur rozwinąć skrzydła w biznesie. Jednak mimo ogromnego wsparcia ze strony specjalistów (m.in. promocji, marketingu, księgowości, managerów inkubacji, prawników), nic nie dzieje się bez pracy uczestników. Przygotowanie produktów i usług wymaga ich zaangażowania – nie tylko w zakresie wcielenia pomysłu w życie. Produkt trzeba jeszcze odpowiednio zareklamować i przedstawić odbiorcom oraz osadzić go w realiach prawnych, społecznych i księgowych. 

Aby mieć pełną świadomość tego, co się dzieje, startupy biorą udział w szkoleniach i warsztatach mentoringowych. Zdobywają podczas nich wiedzę z różnych zakresów – ostatnim była nauka tego, jak przygotować prezentację Elevator Pitch. Za nimi łącznie pięć warsztatów i szkoleń mentoringowych, a także dwa spotkania networkingowe. Do tego kilkanaście indywidualnych spotkań doradczych ze specjalistami od promocji i marketingu, wizualizacji marki, treści, prawnikiem, księgową czy managerami inkubacji. Pojawiają się także już pierwsze wirtualne wizytówki startupów, czyli tzw. landing page (uproszczona wersja strony internetowej dostępna w ramach usług ITC). Produkty i usługi naszych uczestników zaczynają sprawnie funkcjonować na rynku lub właśnie są na niego wprowadzone.

Projekt sprawnie się rozwija! Przed nami kolejne pół roku, podczas którego prace nabiorą jeszcze szybszego tempa. Startupy wezmą udział w nagraniach do materiałów reklamowych oraz przygotują prezentację inwestorską. Zostaną też zaproszeni na kolejne spotkanie networkingowe. Wszystko to oczywiście pod okiem najlepszych specjalistów!