Wiedza, doświadczenie i wytrwałość

Za nami osiem miesięcy trzeciej edycji projektu. W tym czasie startupy skorzystały z kilkunastu usług eksperckich, wzięły udział w jedenastu zorganizowanych szkoleniach, kilku panelach dyskusyjnych oraz kilkudziesięciu spotkaniach indywidualnych z ekspertami. Ciągle trwają prace nad usługami specjalistycznymi. Oznacza to, że zarówno projektowi eksperci, jak i założyciele startupów mają “ręce pełne roboty”!

Połączenie wiedzy, doświadczenia i wytrwałej pracy to sposób na sukces. Doskonale wiedzą o tym startupy biorące udział w trzeciej edycji Speed Up Your Business. Nasi uczestnicy od kwietnia pracują nad pomysłami, z którymi zjawili się w projekcie. To m.in. aplikacja do zarządzania budżetem osobistym, nowoczesny program do obsługi najmu czy warmińskie, ceramiczne kafle artystyczne i wiele innych. Łącznie aż jedenaście firm. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno: innowacyjność i wyjątkowe pomysły. W ich rozwoju pomagają im specjaliści, oferując szereg usług: promocyjnych, prawnych, księgowych, mentoringowych, doradczych, informatycznych.

Do dyspozycji startupów pozostaje także przestrzeń coworkingowa w Kuźni Społecznej. Podczas szkoleń, warsztatów i paneli dyskusyjnych zdobywają wiedzę, która pomaga im w każdym obszarze prowadzonego biznesu. Od generowania pomysłów, przez naukę budowania zespołu po oficjalną prezentację produktu i marketing. Trwają także prace nad usługami specjalistycznymi oraz promocja przygotowywanych rozwiązań. Powstają landing page, czyli strony, na których startupy prezentują swoją działalność. Już niedługo każdy z nich będzie mógł pochwalić się swoją stroną i nowymi rozwiązaniami wpływającymi na oferowaną przez nich jakość.

Kolejny raz uczestnicy projektu spotkają się w lutym podczas zamkniętego szkolenia z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Czeka ich także warsztat mentoringowy i panel dyskusyjny z udziałem potencjalnych inwestorów. Natomiast w marcu odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie projektu, czyli Demo Day. Podczas tego dnia uczestnicy zaprezentują wyniki swoich działań w Speed Up Your Business przed inwestorami i klientami. Będzie to oficjalne podsumowanie wszystkich aktywności w projekcie, które doprowadziły ich do momentu wypuszczenia na rynek profesjonalnie przygotowanych produktów i usług. Demo Day zakończy ewaluację modelu biznesowego i rozpocznie nowy inwestycyjny etap startupów. Każdy z uczestników projektu od tego dnia będzie w pełni gotowy na nowe wyzwania oraz podjęcie współpracy z klientami i inwestorami.