Wizerunek i skuteczność

Działalność gospodarcza powinna przynosić zyski właścicielom i pracownikom, ale może być także pożyteczna dla innych. W końcu żaden biznes nie jest odizolowany od społeczności. Była o tym mowa podczas spotkania networkingowego pt. „Biznes odpowiedzialny społecznie – czyli jak budować firmę, która rozwija się w harmonii z otoczeniem”, które odbyło się 15 lutego w Kuźni Społecznej.  Poprowadził je Michał Bartoszewicz, trener biznesu i przedsiębiorca.

Odpowiedzialne zarządzanie biznesem poprawia relacje z władzami lokalnymi i społecznością, buduje pozytywny wizerunek firmy i podnosi poziom kultury organizacyjnej. To wszystko przekłada się na większą konkurencyjność i skuteczność działania. Mówili o tym goście spotkania: Rafał Radzymiński, redaktor naczelny magazynu „Made in Warmia & Mazury”, Justyna Płatek, która tworzy w Olsztynie Turkusowy Las czyli alternatywną przestrzeń edukacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz Paweł Zabielski – właściciel spółek OZE Projekt Ciepło i OZE Projekt Investments.

– Kiedy pokazujemy się jako firma otwarta, która chce robić coś do otoczenia, ludzie zaczynają do nas trafiać sami. Nie mówię tylko o klientach, ale też o tych, którzy chcą być częścią naszego zespołu – zapewniał Paweł.