Mowa ciała i cechy dobrego mówcy

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? O sztuce prezentacji, wystąpień publicznych i cechach dobrego mówcy, była mowa podczas dwudniowego szkolenia „Autoprezentacja i wystąpienia publiczne” 7-8 grudnia 2021 r. Wzięły w nim udział startupy z drugiej edycji projektu Speed Up Your Business.

Marta Malinowska, trenerka biznesowa zwróciła uwagę na takie elementy jak język, mowa ciała, nawyki podczas spotkań zawodowych. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami i opowiadali o wpadkach, które miały miejsce w ich otoczeniu. Wśród zaproszonych gości był Piotr Goździejewski, wszechstronny przedsiębiorca, który przeprowadził z uczestnikami „sesję z potencjalnym inwestorem” z informacją zwrotną dla każdego ze startupów.

O tym, jak przygotować się do autoprezentacji i wystąpień publicznych, mówił drugiego dnia Michał Bartoszewicz, trener biznesu. Podzielił się m.in. umiejętnościami dobrego mówcy.  Zaproszona na spotkanie Agata Bałdyga, stylistka, kreatorka wizerunku podpowiadała, jak przygotować stylizację na spotkanie z inwestorami.